Przystrzeliwanie broni

Zarząd Koła Łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku przypomina że do 1 czerwca 2020 roku należy obowiązkowo przystrzelać broń myśliwską.  Aby dokonać przystrzelania należy w dni robocze do godziny 17 udać się na strzelnicę koła lub uzgodnić taki zamiar telefonicznie z gospodarzem strzelnicy (kom: 508892250).

Bron gwintowana – strzał na 100m do sylwetki rogacza lub lisa (3 naboje)

Bron gładkolufowa – strzał do sylwetki działka na 50m 3x breneka (dla nie posiadajacych broni gwintowanej).

Na strzelnicy obowiazkowo srodki ochrony osobistej, rekawiczki jednorazowe, maseczki ochronne, zachowanie dystansu od siebie min. 1,5m.

Przegląd broni i odbycie strzelania kontrolnego jest jednym z warunków otrzymania zezwolenia na odstrzał indywidualny oraz uczestnictwa w polowaniach zbiorowych.

Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

Z przykrością zawiadamiamy że dnia 24.01.2020 roku. Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów wieloletni Skarbnik naszego koła kol. Zenon Ficak.

Uroczystości pogrzebowe Ś. † P. Zenona Ficaka odbędą się w niedzielę 26 stycznia 2020 roku  o godzinie 12:00 w Kościele Błogosławionego Jerzego Matulewicza w Pasłęku, ul. Mikołaja Kopernika 28, 14-400 Pasłęk.

Niech Mu Knieja Wiecznie Szumi!

Darz Bór!

Zaszufladkowano do kategorii ZARZĄD

Walne Zgromadzenie

Zarząd Koła Łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku zawiadamia, że w dniu 26.10.2019r (sobota) o godzinie 10:00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta i Gminy Pasłęk, Plac św. Wojciecha 5 w Pasłęku odbędzie się jesienne Walne Zgromadzenie Członków Koła.

Uczestnictwo w zebraniu obowiązkowe.

Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 13.08.2019 r. Zmarł Kolega Andrzej Albiński. Nadleśniczy Nadleśnictwa Młynary. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 23.08.2019 r. o godzinie 13:00 w kościele w Młynarach.

Zarząd koła zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w uroczystościach pogrzebowych. Darz Bór.

Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

Z przykrością zawiadamiamy że 17.01.2019 roku. Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów wieloletni Łowczy Okręgowy PZŁ w Elblągu kol. Wieńczysław Tylkowski.

Msza Święta Żałobna odprawiona będzie w dniu 19.01.2019 roku o godzinie 11:30 w kościele Trójcy Świętej ul. Kielecka 16 (Zatorze) w Elblągu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 19.01.2019 roku o godzinie 13:00 na Cmentarzu Komunalnym Elbląg – Dębica w sali Pożegnań przy biurze PPHU „Dębica”.

Myśliwych zachęcamy do udziału we Mszy Św. oraz w Uroczystościach pogrzebowych.

Niech Mu Knieja Wiecznie Szumi!

ŻYCZENIA

Koleżanki i Koledzy!

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych, zdrowia i pogody ducha oraz samych sukcesów łowieckich w nadchodzącym roku 2019 życzy zarząd koła łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku.

Akcja „Myśliwi pomagają”

Dnia 18 grudnia Prezes Koła Łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku Kol. Grzegorz Orłowski wraz z Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej  Kol. Zdzisławem Młynarczykiem wzorem lat poprzednich uczestniczyli w Wieczornicy Wigilijnej, która odbyła się w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Marwicy.

Wieczór rozpoczął się jasełkami przygotowanymi przez wychowanków i wychowawców Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Przedstawienie z kolędami wspierali wszyscy zaproszeni goście oraz dzieci i wychowawcy z Orlego Gniazda i SM-u. Po jasełkach Dyrektor placówki wraz z dziećmi powitał przybyłych gości i podziękował im za wsparcie jakim obdarzają Dom Dziecka. Dzieci własnoręcznie przygotowanymi podziękowaniami przywitały przedstawicieli naszego koła, dziękując za możliwość uczestnictwa w akcji „Ożywić Pola” a także za wsparcie nie tylko mentalne ale i finansowe.

Czytaj dalej

Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 07.11.2018 r. Zmarł Kolega Mieczysław Ząbek. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w sobotę 10.11.2018 r. o godzinie 09:00 w kościele w Młynarach.

Zarząd koła zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w uroczystościach pogrzebowych. Darz Bór.

Odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 02.07.2018 r. zmarł Kolega Tadeusz Hołubicki. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek 05.07.2018 r. o godzinie 11:00 w Kościele w Młynarach.

Zarząd Koła zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w uroczystościach pogrzebowych .