Akcja „Myśliwi pomagają”

Dnia 18 grudnia Prezes Koła Łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku Kol. Grzegorz Orłowski wraz z Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej  Kol. Zdzisławem Młynarczykiem wzorem lat poprzednich uczestniczyli w Wieczornicy Wigilijnej, która odbyła się w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Marwicy.

Wieczór rozpoczął się jasełkami przygotowanymi przez wychowanków i wychowawców Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Przedstawienie z kolędami wspierali wszyscy zaproszeni goście oraz dzieci i wychowawcy z Orlego Gniazda i SM-u. Po jasełkach Dyrektor placówki wraz z dziećmi powitał przybyłych gości i podziękował im za wsparcie jakim obdarzają Dom Dziecka. Dzieci własnoręcznie przygotowanymi podziękowaniami przywitały przedstawicieli naszego koła, dziękując za możliwość uczestnictwa w akcji „Ożywić Pola” a także za wsparcie nie tylko mentalne ale i finansowe.

Po podziękowaniach przyszedł czas na nasze życzenia. Z całego serca życzyliśmy dzieciakom aby czas Świąt Bożego Narodzenia był pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu, by Św. Mikołaj przyniósł im wszystkim najpiękniejszy prezent – dużo miłości!!. Po tych pięknych życzeniach Prezes Koła Kol. Grzegorz Orłowski złożył na ręce Dyrektora symboliczny czek, którym tym roku nasze koło wspomogło Placówkę w Marwicy przekazując pieniążki z przeznaczeniem na ferie zimowe dla wychowanków. Koło Łowieckie „Bóbr” w Pasłęku  od wielu lat wspomaga dzieci z  Domu Dziecka „Orle Gniazdo” w Marwicy dofinansowując ferie zimowe oraz współpracuje z dziećmi organizując im warsztaty mające na celu przybliżyć łowiectwo i tajniki przyrody. W tym roku przekazana kwota w wysokości 1000 zł. również wzbogaci wyjazd dzieci na ferie zimowe. Inicjatywa Koła Łowieckiego „Bóbr” w Pasłęku wspomagająca dzieci z Domu Dziecka  wpisuje się w akcję „Myśliwi pomagają”.

Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę przyczyniliśmy się do spełniania dziecięcych marzeń tym bardziej, że są to dzieci dla których los nie był łaskawy a życie nie jednym ich doświadczyło.

Po części powitalnej przyszedł czas na modlitwę i wieczerzę podczas której wraz z dziećmi śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Na koniec dzieci rozpakowały prezenty od Św. Mikołaja.