Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka już po raz drugi na terenie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy odbył się festyn rodzinny „Uczta Dla Rodzin”. Organizatorem festynu było: Stowarzyszenie „Daj Nadzieję” z Marwicy, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa oddział w Elblągu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Zabawa zorganizowana była tak aby żadne dziecko się nie nudziło i nie wyszło tego dnia bez prezentu. Dla najmłodszych pociech czas organizował animator zabaw dziecięcy. Dzieci mogły puszczać bańki mydlane, ozdabiać figurki gipsowe w kształcie ulubionych bohaterów z bajek. W między czasie można było sobie zrobić zdjęcie z klaunem za którego przebrała się Pani Malinowska oraz pobawić się chustą animacyjną. Do dyspozycji dzieci czekały dwa duże dmuchane zamki, malowanie twarzy, kącik malucha oraz przejażdżki konne zorganizowane dzięki uprzejmości p. Jerzego Przedpełskiego i Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” w Pasłęku.

Starszaki miały za zadanie zmierzyć się w 9 konkurencjach. Do przejścia była strzelnica, mini pole golfowe, kącik zabaw intelektualnych, rzutki, kozioł, bieg w kaloszach, ściana wspinaczkowa lub jaskinia trolla, skoki na piłkach, stowarzyszenie Kuźni Pruskiej z Pasłęka zaproponowało ścinanie głów kapusty mieczem. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji można było wybrać sobie fajną nagrodę. Dziewczynki mogły brać udział w warsztatach decupaqe oraz tworzenia biżuterii.

Dla fanów sportów ekstremalnych Grupa OFF ROAD  4×4 z Elbląga przewoziła dzieci samochodami terenowymi po miejscach trudno dostępnych, ta atrakcja z całą pewnością cieszyła się największą popularnością.  Dzieci były zachwycone, ustawiały się kilkukrotnie w kolejce do przejażdżek.

Do rywalizacji mogły przystępować całe rodziny. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy konkurencje zespołowe. Rodziny mogły współzawodniczyć w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, rzucanie podkową oraz slalom ślepca.

Tradycją się stały mecze piłki nożnej. Do rozgrywki przystąpiły dzieci kontra dorośli .

Przerwy pomiędzy konkurencjami można było spędzić na częstowaniu się różnymi przysmakami. Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęka przygotowało poczęstunek z kiełbasy z dzika a Diana z koła łowieckiego także działająca w kole gospodyń wiejskich w Aniołowie przygotowała specjalnie na nasz festyn przepyszne anielskie ruchańce.

Dzięki uprzejmości Komisariatu Policji w Pasłęku dzieci mogły obejrzeć radiowóz, założyć alkogogle, przymierzyć kask i kamizelkę kuloodporną. Policjanci chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na wszystkie pytania dzieci. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Braniewie przyjechali do nas na motorach.

Przerwy pomiędzy konkurencjami można było spędzić na częstowaniu się różnymi przysmakami. Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęka przygotowało poczęstunek z kiełbasy z dzika a Diana z koła łowieckiego także działająca w kole gospodyń wiejskich w Aniołowie przygotowała specjalnie na nasz festyn przepyszne anielskie ruchańce.

Do dyspozycji gości były także smaczne potrawy z grilla, domowej roboty smalec, ogórki kiszone, słodkie przekąski, ufundowane przez PKN Orlen lody dla dzieci oraz tradycyjna grochówka gotowana w kuchni polowej .

Ten dzień nie mógł się odbyć bez pomocy ludzi dobrego serca, olbrzymie podziękowania POW składa sponsorom w tym Kołu Łowieckiemu „Bóbr” z Pasłęka