Ożywić pola – Wieczornica

Dnia 17 grudnia członkowie naszego koła kol. Zenon Ficak oraz kol. Grzegorz Orłowski wzorem ubiegłego roku uczestniczyli w Wieczornicy Wigilijnej, która odbyła się w Domu Dziecka w Marwicy.

Wieczór rozpoczął się jasełkami przygotowanymi przez wychowanków i wychowawców Samodzielnego Mieszkania w Pasłęku. Przedstawienie z Kolendami wspierali wszyscy zaproszeni goście oraz dzieci i wychowawcy z Orlego Gniazda i SM-u . Po jasełkach Dyrektor placówki wraz z dziećmi powitał przybyłych gości i podziękował im za wsparcie jakim obdarzają Dom Dziecka. Dzieci własnoręcznie przygotowanymi podziękowaniami przywitały przedstawicieli naszego koła, dziękując za możliwość uczestnictwa w akcji „Ożywić Pola” a także za wsparcie nie tylko mentalne ale i finansowe.

Po podziękowaniach dzieci przyszedł czas na nasze życzenia. Z całego serca życzyliśmy dzieciakom aby czas Świąt Bożego Narodzenia był pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu, by Św. Mikołaj przyniósł im wszystkim
najpiękniejszy prezent – dużo miłości!!. Po tych pięknych życzeniach kol. Grzegorz Orłowski złożył na ręce Dyrektora symboliczny czek, którym tym roku nasze koło wspomogło Dom Dziecka w Marwicy przekazując pieniążki z przeznaczeniem na ferie zimowe dla wychowanków Orlego Gniazda. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę przyczyniliśmy się do spełniania dziecięcych marzeń tym bardziej, że są to dzieci dla których los nie był łaskawy a życie nie jednym ich doświadczyło.

Po części powitalnej przyszedł czas na modlitwę i wieczerzę podczas której zaproszeni goście wraz z dziećmi śpiewali wspólnie kolędy. Na koniec dzieci rozpakowały prezenty od Św. Mikołaja.