Targi w Ostródzie

3 października wyruszyliśmy na spotkanie z kolejną „bażancią” przygodą aż do Ostródy. Tym razem dzięki naszym opiekunom z koła „Bóbr” a także przychylności Dyrektorów naszych placówek mogliśmy wziąć udział w targach przeznaczonych dla miłośników myślistwa i łowiectwa, a także outdoru i survivalu – Hubertus Arena 2015.

Z wielką uwagą obejrzeliśmy wystawy przedstawiające różnorodne wypreparowane zwierzęta żyjące w naszych lasach, stoiska z bronią strzelecką i białą – to oczywiście najbardziej interesowało chłopców. Mieliśmy też okazję posłuchać muzyki Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Trąbale. W międzyczasie niektórym udało się „upolować” porcję pieczonego dzika podczas promocji kuchni myśliwskiej związanej z popularyzacją potraw z dziczyzny.

Sporo wrażeń dostarczył wszystkim udział w konkursach prowadzonych przez okoliczne nadleśnictwa. Kręciliśmy więc leśnym kołem fortuny, rozpoznawaliśmy na zdjęciach ptaki, rozwiązywaliśmy krzyżówki i zagadki przyrodnicze, wreszcie zdobiliśmy lukrem ciasteczkowe zwierzaki. Najlepsi byliśmy jednak w rozpoznawaniu odcisków tropów zwierząt, ponieważ tutaj mogliśmy wykorzystać wiedzę, którą zdobyliśmy podczas poprzedniego spotkania. Co ciekawe, w czasie tej konkurencji zostaliśmy sfilmowani przez ekipę telewizyjną programu ekologicznego „Puls Ziemi”. Będzie nas można obejrzeć we wtorek 6 października o godz. 19.15 na kanale TVP Olsztyn.

Pobyt na targach zakończyliśmy próbując celności w strzelaniu z wiatrówek i łuków. Niektórzy osiągnęli naprawdę imponujące wyniki, a dziewczynki wcale nie ustępowały chłopcom.

Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów, z niecierpliwością oczekując na kolejne spotkanie.

« 1 z 2 »

opracowano: A. Cieklińska, B. Stańczyk